Zaloguj się Zarejestruj konto
0...
Sprawdź koszyk
Sklep internetowy

Nareszcie wakacje!

2 czerwca 2013

Wakacje! Wyczekane, wyśnione, wymarzone…. Czasami jednak nas zaskakują i to nie pozytywnie. A niespodzianki mnożą się gdy na wakacje wybieramy się z dziećmi.

 

Z jednej strony cudownie jest bawić się z maluchami w piasku na plaży, czy skakać przez fale, pokazywać i odkrywać zabytki, historię, czy po prostu wspólnie wędrować bezdrożami. Ale zanim tak dojedziemy trzeba się spakować i przeżyć podróż, a to wcale nie musi być takie proste. Spakowanie torby na letnią wycieczkę jest o wiele prostsze niż zimowa, ale oprócz kąpielówek i ręcznika dla dziecka musimy spakować całą masę niezbędnych akcesoriów. Po pierwsze apteczka, przeważnie jest niestety przydaje, czy to plasterek, czy nurofen na gorączkę, a już na pewno coś na ukąszenia i swędzenie. Po drugie kapelusz i krem z filtrem. Nie musimy przesadzać, bo ostatnio dotarłam do informacji iż filtry skutecznie blokują też dobroczynne działanie słońca, ale być musi J.

 

U mnie niestety konieczne jest też opracowanie planu awaryjnego na podróż. Dzieci nie tylko nudzą się i po godzinie walczą z pasami, jak lwy w klatce, czyli musza mieć zajęcie- zabawki i książeczki, ale cierpią tez na chorobę lokomocyjną, która jeszcze bardziej utrudnia podróż całej rodzinie. Dlatego  rzeczy na przebranie, torebki i ręcznik jest zawsze na podorędziu, a w progu domu połowa tabletki.

 

OK, tak przygotowani możemy się zbierać z uśmiechem na twarzy pakować całą rodzinkę do auta, czy samolotu, nie zważać na tłok i najważniejsze nie dać się wyprowadzić z błogiego stanu rozluźnienia. Nie zważajcie na krzyki i płacze, próby wymuszenie i szantażu, po prostu cieszcie się urlopem. Bawcie się i nie zważajcie na drobne problemy. Z dziećmi wszystko jest przygodą, której nie da się zaplanować, dajcie się jej porwać.

 

 

Preferencje
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Bavi.pl (2011)
Projekt i realizacja: MDAsystems.pl

Bavi.pl to sklep internetowy w którym znajdziesz wszystko dla nowoczesnych dzieci i rodziców. Unikalne, designerskie i ekologiczne meble dla dzieci, które dotąd były niedostępne w Polsce! Wyjątkowe akcesoria i meble dziecięce. Zajrzyj i sprawdź jak niesamowicie z Bavi.pl może wyglądać pokój dla dzieci! Szczególnie polecamy ekologiczne zabawki kaszubskie firmy Kaszubebe.

Frazy które w szczególności odpowiadają naszej działalności to: łóżeczka, meble dziecięce, zabawki, pościel dziecięca, pokój dziecięcy, dziecko, rodzice, meble dla dzieci