Zaloguj się Zarejestruj konto
0...
Sprawdź koszyk
Sklep internetowy

MĄDRE DZIECI ROZPIESZCZANIE- GWIAZDKOWE PREZENTY

1 grudnia 2012

Czy tego chcemy, czy nie- IDĄ ŚWIĘTA!!! Już pojawią się wszędzie Gwiazdory, choinki, renifery, z głośników atakuje nas Jingle Bells i inne świąteczne hity. Dla jednych okres wyczekany, ukochany,  wzruszający do łez. Dla innych niezwykle stresujący świąteczny horror, który odchorowują przez cały wolny czas do Sylwestra. Co kupić najbliższym by sprawić im radość. By nie tylko zobaczyć szeroki uśmiech na twarzy swojego dziecka gdy rozpakuje prezent, ale by rzeczywiście zabawka była używana, była stymulująca i rozwojowa, była mądra. Jeśli jak JA jesteś przeciwnikiem zabawek spod znaku plastik-fantastik o głośnych i denerwujących otoczenie dźwiękach, to jest artykuł dla Ciebie.

 

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, to byłoby za łatwe. Zależy to nie tylko od wieku dziecka, płci i upodobać, ale po prostu każde dziecko jest inne, wyjątkowe, niepowtarzalne. Szukając prezentu świątecznego dla swojego dziecka zachęcam to chwili namysłu. Nie wybierajmy spośród gotowych rozwiązań na półce w supermarkecie. Pomyślmy co możemy podarować dziecku by nie tylko ono bawiło się kreatywnie i rozwijało swoje umiejętności, ale by może dać szansę na rodzinną rozrywkę w którą zaangażuje się mata, tata i rodzeństwo. By wspólnie z maluchami „ubrudzić“ ręce i by podarować im swój cenny czas w tym pięknym świątecznym okresie. Takie Święta będą na pewno niezapomniane dla malucha, a może nawet i dla Was!

 

 

Kiedyś natknęłam się na zaskakujące statystyki, mówiące o tym iż ojcowie spędzają z dziećmi dziennie 7minut, czyli tyle ile zajmuje umycie zębów rano i wieczorem. Chodzi o prawdziwą dwustronną interakcję o rozmowę, czy zabawę wspólną. Przerażające, prawda. A jednak siedzenie obok bawiącego się dziecka, jazda samochodem, czy puszczenie bajki to nie jest wartościowy czas. Nie dla malucha. Mając na uwadze ten fakt przemyśl jeszcze raz prezent dla malucha. Żadna zabawka nie zastąpi bliskości i miłości, żadna zabawka nie zastąpi Ciebie, zabawka to tylko dodatek do Świąt, nie ich sens.

 

 

Na rynku jest w czym wybierać, nawet pomijając wspomniany segment plastik-fantastik jest wiele świetnych gier, są zabawki z drewna, z kartonu do składania, malowania i wyczyniania różnych cudów. Jeśli macie w domu pasjonata samochodów poszukajcie domku z kartonu, który przekształci za pomocą kredek i pisaków w odjazdowy garaż czy myjnię. Ten sam prezent w rękach romantycznej dziewczynki może stać się zamkiem dla lelek, czy domkiem dla piesków. A może teatrzyk kukiełek lub pacynek? Takie zabawki pozostawiają tyle miejsca na wykazanie się kreatywnością i popisanie wyobraźnią. Kreatywnych zabawek jest mnóstwo, a ich zaletą to że mogą stać się wszystkim w objęciach wyobraźni. A nam dorosłym takie ćwiczenie na pewno również się przyda, bo zwłaszcza w święta każdy powinien sięgnąć do dziecka w sobie i pozwolić na chwilę beztroski i zabawy.  Dzieci na pewno będą wniebowzięte, kto wie może i Wy również :)

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Bavi.pl (2011)
Projekt i realizacja: MDAsystems.pl

Bavi.pl to sklep internetowy w którym znajdziesz wszystko dla nowoczesnych dzieci i rodziców. Unikalne, designerskie i ekologiczne meble dla dzieci, które dotąd były niedostępne w Polsce! Wyjątkowe akcesoria i meble dziecięce. Zajrzyj i sprawdź jak niesamowicie z Bavi.pl może wyglądać pokój dla dzieci! Szczególnie polecamy ekologiczne zabawki kaszubskie firmy Kaszubebe.

Frazy które w szczególności odpowiadają naszej działalności to: łóżeczka, meble dziecięce, zabawki, pościel dziecięca, pokój dziecięcy, dziecko, rodzice, meble dla dzieci