Zaloguj się Zarejestruj konto
0...
Sprawdź koszyk
Sklep internetowy

Co to sa kreatywne zabawki i czy są one dla każdego?!

27 sierpnia 2012

Każdy rodzic chciałby aby jego dziecko było szczęśliwe, a zarazem mądre, najlepsze, naj i naj... Jak połączyć naukę z zabawą by przekazać jak najwięcej. A może nie powinniśmy przekazywać wiedzy, może powinniśmy pozwalać odrywać świat za pomocą zmysłów i wrodzonej dziecięcej ciekawości.

W nowoczesnym świecie zbyt wiele mamy dosłowności. Nasze domy wypełnione są sprzętami o jednorakiej fukcji, a telewizją i komputer dostarczają biernej rozrywki nam i naszym dzieciom.  Podobnie działają plastikowe zabawki, grające muzyczkę gdy nadusimy guziczek, którymi przepełnione są sklepy i nasze domy.

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość rzeczy i świata i najlepiej dać im możliwość poznawania przedmiotów na ich własny sposób. Jeśli zabawki nie mają oczywistych zastosowań, a ich kształt i forma pozwala na wielozadaniowość mamy wtedy do czynienia z kreatywna zabawką. Jeśli do tego zabawki są wykonane z naturalnych materiałów, lub takich które przeszły recykling i niosą ze soba również wartości ideologiczne tym lepiej. Dzieci wbreb pozorom sa niezwykle mądre, ale uczą się dużo szybciej i łatwiej na przykładach, a nie w teori. Dlatego należy uważać na to co dajemy dzieciom w ręce, czym je otaczamy i czym karmimy, i oczywiście jaki sami dajemy przykład.

Ja z mojego dzieciństwa pamiętam iż wszytsko służyła za zabawkę: termos z klockami był instrumentem (niestety kosztem termosu), bawiłam się łyżką, nożem (dość niebezpieczne i nie polecam dla maluchów), gałęziami, szyszkami, papierem, nawet starymi spodniami.... Poszukiwanie zastosowań do przedmiotów kształtuje wyobraźnie i daje dziecku poczucie stworzenia czegoś nowego z niczego. Zabawki pozwalające na wielofuncyjność, wielozadaniowość o otwartej fukcji i formie to właśnie kreatywne zabawki, które warto kupować. Chociaż nie tylko kupować, bo choć w naszych sklepach coraz więcej takich możliwości. można również w wersji ekonomicznej, jak za dawmych czasów, pokusić się o stworzenie samemy pamperka ze skarpety, człowieczka z żołędzi, czy domku z kartonów po butach J Zachęcam do korzystania z pomysłów dzieci, bo czami są one genialne!!! Miełej zabawy.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Bavi.pl (2011)
Projekt i realizacja: MDAsystems.pl

Bavi.pl to sklep internetowy w którym znajdziesz wszystko dla nowoczesnych dzieci i rodziców. Unikalne, designerskie i ekologiczne meble dla dzieci, które dotąd były niedostępne w Polsce! Wyjątkowe akcesoria i meble dziecięce. Zajrzyj i sprawdź jak niesamowicie z Bavi.pl może wyglądać pokój dla dzieci! Szczególnie polecamy ekologiczne zabawki kaszubskie firmy Kaszubebe.

Frazy które w szczególności odpowiadają naszej działalności to: łóżeczka, meble dziecięce, zabawki, pościel dziecięca, pokój dziecięcy, dziecko, rodzice, meble dla dzieci