Zaloguj się Zarejestruj konto
0...
Sprawdź koszyk
Sklep internetowy

Jak dzieci poznają język, czyli nauka może być YUMMY!

7 grudnia 2011

Aby pomóc maluchowi w nauce języka obcego, najpierw powinniśmy zrozumieć, jak przyswaja on sobie wiedzę. Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nowych rzeczy uczą się intuicyjnie. Dla nas, rodziców każde obcojęzyczne słowo, zanim je zrozumiemy, musi zostać przetłumaczone i oprawione w ramy gramatyki. Nasze pociechy zaś, choć na początku nie wypowiadają na głos poznanych słów, to oswajają się z ich brzmieniem i kontekstem użycia. Najpierw wychwytują ogólny sens wypowiedzi, w której pojawił się jakiś wyraz lub wyrażenie. Dopiero później poznają prawdziwe znaczenie danego słowa. Dzięki temu, że dzieci w sposób naturalny przyswajają sobie język obcy, a nie uczą się go według reguł gramatycznych, będą miały lepszą wymowę i wyczucie języka. Dlatego warto już od najmłodszych lat oswajać maluchy z językami obcymi.

 

Logo Yummy

 

Kiedy w takim razie zacząć?

Najlepiej od samego początku :-). Podstawowe pytanie brzmieć jednak powinno: „jak zacząć?”. Na pewno nie od gramatyki i słówek, wtłaczanych bez zrozumienia w dziecięce główki. Proponujemy wyjść od tego, co lubi każdy smyk, czyli od zabawy. Rynek przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie różnego rodzaju materiałami do nauki języków, zwłaszcza angielskiego. Trudno więc samemu zdecydować, w którą pozycję warto zainwestować. My proponujemy zacząć od najpyszniejszej, czyli YUMMY ;).

Yummy - strona główna

Serwis językowy YUMMY to... 

...unikalny produkt na rynku. Przygotowany z najwyższą starannością, tak by każde dziecko mogło znaleźć w nim masę doskonałej, edukacyjnej rozrywki, dopasowanej do różnych kategorii wiekowych i dostępnej bezpłatnie. Profesjonalne nagrania lektorskie oraz wyjątkowa oprawa graficzna, na pewno zachęcą wszystkie maluchy do zabawy.

Wysokiego poziomu merytorycznego dowodzą rekomendacje udzielone między innymi przez Alliance Française, Institut Française, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej, Instytut Goethego, British Council, Helen Doron oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Yummy Kreator

Zapewne wielu rodziców zastanawiać się zacznie, jak można nauczyć się języka z serwisu takiego jak yummy.pl. Nie ma tutaj klasycznych tłumaczeń, są tylko wersje językowe, a poszczególne gry od razu wrzucają dzieci na przysłowiową „głęboką wodę”. Dlatego proponujemy skorzystać najpierw z ojczystego języka zabaw, a gdy dziecko opanuje już zasady gry, zmienić wersję językową na angielską, niemiecką lub francuską. Zmotywowane zabawą smyki niepostrzeżenie przyswoją sobie dzięki temu słownictwo, wymowę i wyczucie języka obcego. Taka forma nauki przede wszystkim nie zniechęca najmłodszych bo kojarzy się z czymś przyjemnym. Maluchy najefektywniej chłoną wiedzę i umiejętności, kiedy nie uświadamiają sobie, że się w danej chwili uczą. Dzięki temu są w stanie opanować język obcy szybciej i z większą łatwością wykorzystywać go na co dzień.

Naturalnie nie u wszystkich dzieci efekt jest natychmiastowy, podobnie jak nie wszystkie zaczynają władać językiem ojczystym w tym samym wieku. Nie niepokójmy się jednak i nie naciskajmy. W swoim czasie nasze pociechy zaczną komunikować się w drugim języku, a efekty “skoku na głęboką wodę” na pewno pozytywnie zaskoczą każdego rodzica.

Zapraszamy zatem dzieci wraz z rodzicami do językowej „kąpieli” w YUMMY!

Yummy Alfabet

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Bavi.pl (2011)
Projekt i realizacja: MDAsystems.pl

Bavi.pl to sklep internetowy w którym znajdziesz wszystko dla nowoczesnych dzieci i rodziców. Unikalne, designerskie i ekologiczne meble dla dzieci, które dotąd były niedostępne w Polsce! Wyjątkowe akcesoria i meble dziecięce. Zajrzyj i sprawdź jak niesamowicie z Bavi.pl może wyglądać pokój dla dzieci! Szczególnie polecamy ekologiczne zabawki kaszubskie firmy Kaszubebe.

Frazy które w szczególności odpowiadają naszej działalności to: łóżeczka, meble dziecięce, zabawki, pościel dziecięca, pokój dziecięcy, dziecko, rodzice, meble dla dzieci